Burası Sivrihisar

BURASI SİVRİHİSAR KİTABINDA GEÇEN KİLİSE İLE İLGİLİ BİR ANI

24.06.2009’da Anadolu Üniversitesinin 50. kuruluş yılı etkinliklerinde, Rektörlük tarafından Sivrihisar’da da bir program yapalım önerisinde, programın yapılacağı bir mekanın araştırmasına girdik ama böyle bir mekan yoktu. (çok sesli Senfoni Orkestrası) Belediye Başkanı Yaşar Yurtdaş’a etkinliğin kilisede olabileceğini önerdiğimde, çok bakımsız ve güvercin gübresi içinde olduğunu açıkladı. Belediye tüm imkanlarını kullanarak kısmen de olsa salonu kullanılır hale getirdiler.

24.06.2009 tarihinde önceden planlandığı gibi Anadolu Üniversitesinin tüm imkan ve donanımlarıyla mekana geldiler. İlgililer mekanı fevkalade beğendiler böyle bir yapıda program yapmak bizleri ziyadesiyle mutlu edecek dediler.

Özellikle ses düzeni kurulmadı. “Doğal Akustik yapısı buna uygun olduğu için.” Programa tahminin çok çok üstünde katılım oldu. 500 kişi salonda 200 kişi de dışarıda Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın programını izlediler. Rektör Fevzi SÜRMELİ bu salondan sık sık yararlanalım temennisinde bulundular.

Programda Türk Arp Sanatçısı, Şef Fatma Ceren Necipoğlu “sanat hayatında çok zevk aldığım bir sunum yaptım” ifadesini kullanmıştı, başarı ve katılım plaketini Naci ŞAKAR taktim etmişti.

burasi-sivrihisar

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.