Bağışlama Duası

 • İnanç
 • 22 Eylül 2016
 • 117.559 kez incelendi.

KURAN, YASİN OKUNDUKTAN SONRA YAPILAN BAĞIŞLAMA DUASI

dua

Uyarı: Çevirgel ve Şahmeran gibi dualara itibar etmeyiniz, doğru değildir ve kaynağı yoktur.

Aşağıdaki dua aynı zamanda tövbeyi kapsadığından “BAĞIŞLANMA DUASI” olarak da  yapılabilir.

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ey karanlık kalpleri nuruyla aydınlatan, kainatın yegâne sahibi olan ulu Allah’ım!

Ellerimizi açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevla’ya. Bütün güzel isimlerinin ve Esma-i nebi hürmetine bizlerin günahlarını affeyle, şu anda okunmuş olan Yasin’i Şerifi, Tebareke, Amme ve diğer sureleri, Salatı Şerifleri eksikli, kusurlu veya yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle yarabbi.

Bunlardan hâsıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz. Âdem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (Aleyhimüsselam), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslam’a hizmet etmiş, Kur’an’ı Kerim’i elden ele, dilden dile ulaştıran üstat efendilerimize hediye ettik vasıl eyle yarabbi.

Bu dünyada kimsesi kalmamış, mübarek gün ve gecelerde bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına bağışladık haberdar eyle. Bu haneden gelmiş geçmiş vefat edenlere Rahmet eyle. Bakide kalanların ömürlerini uzun, rızıklarını bol, ticaretlerini kârlı ve kalplerinde bulunan iyi muratlarına nail eyle yarabbi.

Allah’ım! okunan Kuran’ı Kerim ve sureleri hürmetine, Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan insanları, Müslümanları zalimlerin zulmünden kurtar. Vatanımızı, milletimizi her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden koru. Güvenlik güçlerimizi, askerimizi ve polisimizi terör belasından ve teröristlerden muhafaza et. Şehitlerimizin yakınlarına sabırlar ver. Ezanımızı dindirtme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol yarabbi.

Ya ilah-el âlemin. Yerlerin, göklerin ve tüm mevcudatın, senin varlığına ve birliğine şehadet etmelerinin hürmetine, sana açılan eller ve seni zikreden diller hürmetine, sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan âşıklar hürmetine günahlarımızı affeyle. Bizleri hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle yarabbi.

Bizleri bu dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Gücümüzün yetmediği yükü bizlere yükleme. Dertlerimize deva, hastalarımıza şifa, borçlarımıza eda ihsan eyle. Aş isteyene aş, iş isteyene iş, eş isteyene hayırlı eş ver yarabbi.

Ey Hafız olan ulu Allah’ım! Çocuklarımızın kalplerine ALLAH ve PEYGAMBER sevgisi, ahiret kaygısı, İslam şuuru ve ibadet şevki ver. Yavrularımızı maddi ve manevi tehlikelerden muhafaza et, onlara sağlıklı ömürler ihsan eyle, acılarını gösterme. Bizleri görünür görünmez kazalardan, belalardan, akla ve hayale gelmez tüm kötülüklerden koru, ailelerimize huzur ve geçim ver yarabbi.

Ya ilah-el âlemin. Senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik. Merhametine sığındık lütfuna geldik, layıkıyla kulluk edemedik affına geldik; sen Gaffar ve Settar, Rahman ve Rahimsin. Biz nefsimize zulmettik, bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet, sana tövbe ediyoruz bize lütfun ile muamele et. Bizleri hicran ateşiyle yakma. İslam olarak getirdin İslam olarak götür. Kalp penceresini kapatma. Faydasız ilimden, doymayan nefisten, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan sana sığınırız yarabbi.

Lâ ilâhe illâ ente Sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn

YA FERD, YA HAYYU, YA KAYYÛM, YA HAKEM, YA ADL, YA KUDDÛS !

Dualarımızı üç aylar, mübarek geceler ve Cuma günü hürmetine, ESMA-ÜL HUSNA tabir edilen güzel isimlerin ve İSMİ AZAM hürmetine, mukaddes beldelerde (Mescidi Nebevi, Kâbe ve Arafat’ta) yapılan dualarla beraber kabul et. Uzaktan yakından duamıza iştirak eden ve amin diyenleri iki cihanda aziz eyle ve bütün ölmüşlerin ruhlarını da hissedar eyle Allah’ım!

Rabbenâ âtina fid-dünya haseneten ve fil âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî veli vâlideyye ve lil mü’minîne yevme yekûmül hısâb.

Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin diyen dillerimizi narı Cehennemden azat eyle. Bizleri günahların ağır yüklerinden kurtar. Ömrümüz hitamında gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, gaflet uykusuna dalmadan evvel; sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman, dilimizde kelime-i şehadet, BUYURUN! “Eşhedü enlâ ilâhe illallâh ve Eşhedü enne Muhammeden abduhû ve Rasûluh” söylemeyi cümlemize nasip eyle. Âmin.

Ve Selamün Alel-Mürselin. Vel-Hamdülillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha meas-salavat.

***

DİĞER GÜZEL BİR DUA >

Not: Bu yazıyı kopyala yapıştır yaparak KAYNAK belirtmeden blok halinde kendi web sitenizde yayınlamayın. Mutlaka KAYNAK link belirtiniz. Lütfen emeğe saygı gösterelim.

PDF DOSYA ⇓

Dua Hazineleri – Kapsamlı dua – Kayıp dualar – Makbul dualar – Şifalı dualar – Hatim duaları – Bağışlanma duası – Münacat – Kuran duası
Yazan: Murat Sevimbay
Video url: youtube.com/watch?v=-y8YV-ddYFQ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. Duygu Alıcı dedi ki:

  Güzel bir dua Allah razı olsun ellerinize ve emeğinize sağlık.

  1. Admin dedi ki:

   Teşekkür ederim. Allah kabul etsin.

 2. Ahmet Günet dedi ki:

  İslam Karşılık Menfaat Beklemeden Paylaşmayı Emreder…

  Siz İki Satır Yazının Paylaşılmasından Rahatsız Olup Hak Gözetliyorsunuz…

  Allah Alnı Secde Etmeyene bile Rızkını Tastamam verirken…

  Allah’a iman ettim Diyen Kullar Neyin derdinde…

  EMEĞİNİZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN…

  PAYLAŞIMLA OKUNMAYA DAHA ÇOK SEBEB OLUNUR YINE SEVABA NAİL OLUNUR LAKİN YA BUNDAN Bİ HABER YADA NEFSİ MENFAAT SÖZ KONUSU….

  SELAMETLE….

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim, yazının sonundaki notumu dikkatli okuyun ve başka yerlere çekmeyin lütfen. Ben paylaşmaya karşı değilim ama kendi web sitelerinde yayınlayanlar kaynak belirtsin istedim sadece. Sosyal paylaşım sitelerindeki link paylaşımına bir şey demiyorum. Hatta çıktı alınabilmesi için PDF dosyasını bile yayınladım. Web sitesi sahipleri hiç bir emek sarf etmeden yazıyı blok olarak kopya-yapıştır ile kendi yazısı gibi yayınlayıp kaynak belirtmezlerse elbette buna razı olmayacağım. Yayınlamış olduğum dua kopya değil, emek ve zaman harcanmıştır. Kısa alıntı yaptığım yerlere de alıntı kodunu koydum zaten. Bir defa yazı iki satır değil iki sayfa. İki sayfalık yazıyı kopyalayıp, kısa bir kaynak belirtmek zor mu, asıl menfaat bu değil mi? Anlamadan ağır bir ithamda bulunmuşsunuz. Ben adımın değil, yazının bulunduğu adresin kaynak belirtilmesini istiyorum bu nefsi bir şey değil. Allah’a emanet olun.
   SAYGILARIMLA

Yorum Yaz