Bağışlama Duası

  • inanç
  • 22 Eylül 2016
  • 30.893 kez incelendi.

Yasin Okunduktan Sonra Yapılan BAĞIŞLAMA DUASI
bagislama-duasi

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ey kâinatın, yegâne sahibi olan ulu Allah’ım !

Ellerimizi açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevlaya. Bizlerin günahlarını affeyle yarabbi. Şu anda okunmuş olan Yasin’i Şerifi, Tebareke ve Amme surelerini ve diğer sureleri, Salâtı Şerifleri eksikli, kusurlu, yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle yarabbi.

Bunlardan hasıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz Adem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (A.S.), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslama hizmet etmiş, Kur’anı Kerim’i elden ele, dilden dile ulaştıran üstad efendilerimize hediye eyledik haberdar edip, ruhlarını şad eyle yarabbi.

Okunan Kur’anı Kerim ve sûreleri hürmetine vatanımızı, milletimizi her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden muhafaza eyle. Ezanımızı dindirme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol yarabbi.

Bu dünyada kimsesi kalmamış mübarek gecelerde bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik haberdar eyle yarabbi.

Bu haneden gelmiş geçmiş mevtaların ruhlarını şad eyle. Bakide kalanların rızıklarını bol, ticaretlerini karlı, uzun ömürlü ve kalplerinde bulunan iyi muratlarına nail eyle yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine bizlerin günahlarını affeyle yarabbi.

Hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma, az hastalık güzel ölüm ver. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle yarabbi.

Cümlemizi dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet, dualarımızı kabul eyle yarabbi.

Yavrularımıza akıl fikir sağlık uzun ömür ver. Acılarını gösterme yarabbi. Yavrularımızı ALLAH korkusu, PEYGAMBER sevgisi, ahiret kaygısı, ana baba sevgisi, abdest namaz sevgisi ver yarabbi.

Görünür görünmez kazalardan, güç takat erişmez, akla hayale gelmez kötülüklerden, belalardan, cümlemizi sen koru. Çekemeyeceğimiz yükü bizlere yükletme. Aş isteyene aş, iş isteyene iş, eş isteyene hayırlı eş ver yarabbi.

Ya ilah el alemin. Senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik. Merhametine sığındık lütfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, sen Gaffar sen Settar, Rahman ve Rahimsin. Bize lütfun ile muamele et yarabbi. Hicran ateşiyle yakma. İslam olarak getirdin İslam olarak götür. Kalp penceresini kapatma yarabbi.

Ömrümüz hitamında gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, gaflet uykusuna dalmadan evvel sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman, dilimizde buyurun “Eşhedü enla ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu” şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle yarabbi.

İlahi yarabbi. Uzaktan, yakından duamıza iştirak eden ve amin diyenleri iki cihanda aziz eyle. Bütün ölmüşlerin ruhlarını hissedar eyle yarabbi.

Allah’ım faydasız ilimden, doymayan nefisten, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan sana sığınırız. Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin diyen dillerimizi narı Cehennemden azat eyle. Amin.

Veselamün Alel-Mürselin. Vel-hamdülillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha me-assalavat.

***

Bağışlama Duasını word dosyası olarak indirmek için tıklayın >

Dua Hazineleri
Derleyen: Murat Sevimbay

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.