Bağışlama Duası

  • 22 Eylül 2016
  • 78.521 kez incelendi.

Kuran, Yasin Okunduktan Sonra Yapılan BAĞIŞLAMA DUASI bagislama-duasi

Uyarı: Çevirgel ve Şahmeran gibi dualara itibar etmeyiniz, doğru değildir ve kaynağı yoktur.

Aşağıdaki dua aynı zamanda tövbeyi kapsadığından “BAĞIŞLANMA DUASI” olarak da  yapılabilir.

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ey kâinatın, yegâne sahibi olan ulu Allah’ım!

Ellerimizi açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevlaya. Bizlerin günahlarını affeyle yarabbi. Şu anda okunmuş olan Yasin’i Şerifi, Tebareke, Amme ve diğer sureleri, Salâtı Şerifleri eksikli, kusurlu veya yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle yarabbi.

Bunlardan hasıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz. Adem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (A.S.), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslam’a hizmet etmiş, Kur’anı Kerim’i elden ele, dilden dile ulaştıran üstat efendilerimize hediye ettik haberdar et ve ruhlarını şad eyle yarabbi.

Bu dünyada kimsesi kalmamış, mübarek gün ve gecelerde bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik haberdar eyle. Bu haneden gelmiş geçmiş mevtaların da ruhlarını şad eyle. Bakide kalanların ömürlerini uzun, rızıklarını bol, ticaretlerini kârlı ve kalplerinde bulunan iyi muratlarına nail eyle yarabbi.

Allah’ım! okunan Kur’an’ı Kerim ve sûreleri hürmetine, Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan insanları, Müslümanları zalimlerin zulmünden kurtar. Vatanımızı, milletimizi her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden koru. Güvenlik güçlerimizi, askerimizi ve polisimizi terör belasından ve teröristlerden muhafaza et. Şehitlerimizin yakınlarına sabırlar ver. Ezanımızı dindirtme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine günahlarımızı affeyle. Bizleri hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle yarabbi.

Bizleri dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Çocuklarımıza akıl, fikir, ve kalplerine ALLAH korkusu, PEYGAMBER sevgisi, ahiret kaygısı, ana baba sevgisi, abdest ve namaz sevgisi ver. Yavrularımızı görünür görünmez maddi ve manevi tehlikelerden muhafaza et, onlara sağlıklı uzun ömürler ihsan eyle, acılarını gösterme yarabbi.

Bizleri görünür görünmez kazalardan, belalardan, akla ve hayale gelmez kötülüklerden koru. Gücümüzün yetmediği yükü bizlere yükleme. Aş isteyene aş, iş isteyene iş, eş isteyene hayırlı eş ver yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik. Merhametine sığındık lütfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, sen Gaffar sen Settar, Rahman ve Rahimsin. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet, sana tövbe ediyoruz, bize lütfun ile muamele et yarabbi. Bizleri hicran ateşiyle yakma. İslam olarak getirdin İslam olarak götür. Kalp penceresini kapatma. Faydasız ilimden, doymayan nefisten, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan sana sığınırız.

Allah’ım! dualarımızı Cuma günü ve mübarek geceler hürmetine, ESMA-UL HUSNA tabir edilen güzel isimlerin ve İSMİ AZAM hürmetine, mukaddes beldelerde (Mescidi Nebevi, Kabe ve Arafat’ta) yapılan dualarla beraber kabul et.

YA FERD, YA HAYYU, YA KAYYÛM, YA HAKEM, YA ADL, YA KUDDÛS

Yarabbi! Uzaktan yakından duamıza iştirak eden ve amin diyenleri iki cihanda aziz eyle. Bütün ölmüşlerin ruhlarını da hissedar eyle.

Rabbenâ âtina fid-dünya haseneten ve fil âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî veli vâlideyye ve lil mü’minîne yevme yekûmül hisâb

Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin diyen dillerimizi narı Cehennemden azat eyle. Ömrümüz hitamında gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, gaflet uykusuna dalmadan evvel, sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman, dilimizde “Eşhedü enla ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu” şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle. Amin.

Veselamün Alel-Mürselin. Vel-hamdülillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha me-assalavat.

PDF DOSYA >

DİĞER BİR DUA >

Dua Hazineleri – Kapsamlı dua – Kayıp dualar – Makbul dualar – Şifalı dualar – Hatim duaları – Bağışlanma duaları
Derleyen: Murat Sevimbay – anonim
Video url:youtube.com/watch?v=xR7Ai1SvzFQ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz