Bağışlama Duası

  • 22 Eylül 2016
  • 53.781 kez incelendi.

Kuran, Yasin Okunduktan Sonra Yapılan BAĞIŞLAMA DUASI
bagislama-duasi

Uyarı: Çevirgel ve Şahmeran gibi dualara itibar etmeyiniz, doğru değildir ve kaynağı yoktur.

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ey kâinatın, yegâne sahibi olan ulu Allah’ım!

Ellerimizi açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevlaya. Bizlerin günahlarını affeyle yarabbi. Şu anda okunmuş olan Yasin’i Şerifi, Tebareke ve Amme surelerini ve diğer sureleri, Salâtı Şerifleri eksikli, kusurlu, yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle yarabbi.

Bunlardan hasıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz. Adem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (A.S.), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslama hizmet etmiş, Kur’anı Kerim’i elden ele, dilden dile ulaştıran üstat efendilerimize hediye ettik ruhlarını şad eyle.

Bu dünyada kimsesi kalmamış, mübarek gecelerde bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik haberdar eyle yarabbi.

Bu haneden gelmiş geçmiş mevtaların da ruhlarını şad eyle. Bakide kalanların ömürlerini uzun, rızıklarını bol, ticaretlerini karlı ve kalplerinde bulunan iyi muratlarına nail eyle.

(Dua cemaatle yapılıyorsa: Yarabbi! Uzaktan yakından duamıza iştirak eden ve amin diyenleri iki cihanda aziz eyle. Bütün ölmüşlerin ruhlarını hissedar eyle.)

Allah’ım! okunan Kur’an’ı Kerim ve sûreleri hürmetine, Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış olan insanları, müslümanları zalimlerin zulmünden kurtar. Vatanımızı, milletimizi her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden koru. Güvenlik güçlerimizi, askerimizi ve polisimizi terör belasından ve teröristlerden muhafaza et. Şehitlerimizin yakınlarına sabırlar ver. Ezanımızı dindirme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine günahlarımızı affeyle. Bizleri hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma, az hastalık güzel ölüm ver. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle yarabbi.

Bizleri dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet yarabbi.

Çocuklarımıza akıl, fikir, ve kalplerine ALLAH korkusu, PEYGAMBER sevgisi, ahiret kaygısı, ana baba sevgisi, abdest ve namaz sevgisi ver. Yavrularımızı görünür görünmez maddi ve manevi tehlikelerden muhafaza et, onlara sağlıklı uzun ömürler ihsan eyle, acılarını gösterme yarabbi.

Bizleri görünür görünmez kazalardan, belalardan, akla ve hayale gelmez kötülüklerden koru. Gücümüzün yetmediği yükü bizlere yükleme. Aş isteyene aş, iş isteyene iş, eş isteyene hayırlı eş ver yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik. Merhametine sığındık lütfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, sen Gaffar sen Settar, Rahman ve Rahimsin. Bize lütfun ile muamele et yarabbi. Hicran ateşiyle yakma. İslam olarak getirdin İslam olarak götür. Kalp penceresini kapatma. Faydasız ilimden, doymayan nefisten, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan sana sığınırız.

Allah’ım! dualarımızı ESMA-UL HUSNA tabir edilen güzel isimlerinin (ismi azam) hürmetine ve mübarek beldelerde (Mescidi Nebevi, Kabe ve Arafat’ta ) yapılan dualarla beraber kabul et.

Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin diyen dillerimizi narı Cehennemden azat eyle. Ömrümüz hitamında gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, gaflet uykusuna dalmadan evvel, sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman, dilimizde “Eşhedü enla ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu” şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle. Amin.

Veselamün Alel-Mürselin. Vel-hamdülillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha me-assalavat.

***

Bağışlama Duasını word dosyası olarak indirmek için tıklayın >

Dua Hazineleri, anonim
Derleyen: Murat Sevimbay

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz